A válasz az, hogy nagyon egyszerűen lehet UV fénycsövet cserélni az elektromos rovarcsapdában. A fénycső csere feltétele a megfelelő, tehát az adott rovarcsapda típusba való méretű és teljesítményű UV fénycső. Tudni kell viszont az UV fénycső típusát. Ehhez az információhoz is könnyen hozzá lehet jutni, hiszen a fénycsövekre, általában a csövek végére a rányomtatott adattáblán megtalálható. Itt látható a gyártó megnevezése (pl.: Philips) , a cső teljesítménye (pl.: 15 W), ..stb.
Ha esetleg valamilyen oknál fogva nem tudjuk leolvasni a fénycső adattáblát, akkor az elektromos rovarcsapda típusa (pl.: PlusZap 30) szintén meghatározza a lehetséges csere UV fénycső típust. Ezen információk valamelyikével már bátran megvásárolhatjuk a rovarcsapda UV fénycsövet. Mindezek mellet javasoljuk, hogy minőségi UV fénycsövet vásároljanak, mert az olcsó keleti fénycsövek sok esetben csak festett üvegű normál fénycsövek. A rovarcsapdába viszont UV fénycsőre van szükség.
Segítségként elkészítettünk egy „Mit-hogyan” lépésenkénti útmutatót fénycsőcseréhez. Az általunk forgalmazott PlusZap 30 Professional (ZE122P) készüléken mutatjuk be a lépéseket. Mindazonáltal a lépések szinte teljes mértékben alkalmazhatóak irányelvként más elektromos rovarcsapda típusokra is.
Hogyan kell UV fénycsövet cserélni elektromos rovarcsapdában?
Szükséges idő: 10 perc.
A következő UV fénycsőcsere egy általános útmutató a Pelsis által forgalmazott elektromos rovarcsapdákra. A fénycső cserét gyermekek, csökkent fizikai vagy szellemi képességű személyek nem nem végezhetik el.
- Rovarcsapda áramtalanítása
A készüléket válasszuk le a hálózati 230 V ellátásról. A legbiztosabb az, ha kihúzzuk a fali csatlakozóból a csatlakozódugót (más néven dugvilla). Várjunk 5 percet.
- Rácsfeszültség ellenőrzése
Egy szigetelt nyelű csavarhúzóval vagy egy szigetelt nyelű ollóval zárjuk rövidre a rovarölőrácsot, hogy a készülék elektronikában tárolt feszültséget is teljesen lemerítsük. Ügyeljünk arra, hogy a csavarhúzót (vagy ollót) a szigetelt markolatnál tartsuk. Zárjuk rövidre a belső fém rovarölőrács két oldalát úgy, hogy finoman érintsük meg őket egyidejűleg a csavarhúzó (vagy olló) fém szárával. Ez szikrát okozhat. Ismételjük addig, amíg már nem keletkezik szikra.
- Fénycsövekhez való hozzáférés.
Emeljük ki a rovargyűjtő tálcát majd fordítsuk fejre az elektromos rovarcsapdát.
- Az UV fénycső kiemelése
Ellenőrizzük, hogy melyik fénycsőfoglalat csatlakozik a készülékházhoz rugalmasan. Ha ez megvan, akkor fogjuk meg a fénycsövet és vízszintesen a rugalmasan csatlakozó foglalat irányába nyomjuk meg a fénycsövet, majd tartsuk ebben a véghelyzetben a fénycsövet. Ezután a csövet finoman fordítsuk el 90° fokban, majd egy könnyed mozdulattal óvatosan emeljük ki a fénycsövet az foglalatból. Ismételje meg a 4. lépés a második fénycső esetében is.
- Az új UV fénycső beillesztése
Fogjuk meg az UV fénycsövet és kissé ferdén tartva illesszük be a fénycső tüskéit a készülékhez rugalmasan csatlakozó fénycsőfoglalatba. Ezután vízszintesen, a rugalmasan csatlakozó foglalat irányába nyomjuk meg a fénycsövet és leeresztve a fénycső ellentétes végét illesszük be a tüskéit a második foglalatba is. Ezután a csövet finoman fordítsuk el 90° fokban. Ismételje meg a 5. lépés a második fénycső esetében is. Gyakorlatilag a 4. lépessel ellentétes irányban történik a fénycső visszahelyezése.
- Ellenőrzés
Helyezzük vissza a rovargyűjtő tálcát és csatlakoztassuk az elektromos rovarcsapdát a hálózatra. Ha nem világít, akkor ellenőrizzük, hogy megfelelően elforgattuk-e a fénycsöveket. Megfelelő pozícióban nem forgatható könnyen a fénycső.
0 hozzászólás